Koncerty a Cony

Živě: Cornelia Jakobs v Dublinu

Začátkem měsíce jsem měla možnost zažít švédskou zpěvačku Cornelii Jakobs poprvé naživo v dublinské venue Worksman. Měla jsem s sebou i můj koncertní foťák, tak mám pro vás opravdu nejen zážitky, ale i vizuál.


Pokud vám jméno Cornelia Jakobs něco říká, pak nejspíš sledujete Eurovizi. Cornelia reprezentovala Švédsko v roce 2022 s power baladou Hold Me Closer. Švédsko se ten rok umístilo celkově čtvrté. Jestli čtete můj blog, tak víte, že miluju Eurovizi a Hold Me Closer je jedna z mých nejvíc oblíbených písní z 2022 edice. Byl to také důvod proč jsem si hned koupila lístek na Corneliin koncert.

Musím se přiznat, že Cornelii jsem začala pořádně poslouchat až po koncertě – neměla jsem před ním nějak moc čas ani náladu, nicméně musím říct, že pokud se vám líbí Hold Me Closer, tak si určitě najděte čas a poslechněte si i její ostatní písničky. Stojí to za to. Osobně mě za poslední měsíce nadchlo, že konečně eurovizní interpreti zahrnují do jejich evropských turné i Dublin. Před Coronou jsem o tom doslova jen snila. Cornelia teda přijela do Dublinu v rámci The Dragon Tour do Dublinu 6. února do Worskmana.

Ve Worskmanovi jsem byla poprvé. Je to jedna z těch random malých venue v Dublinu. Tahle se nachází hned na nábřeží v centru města. Na koncert jsem šla sama (ano, mojí přátelé nemají taste) a Cornelii předskakoval ten samý interpret jako Loreen – Tadhg. Bylo mi ho trochu líto, protože zhruba první dvě řady byl jen švédský fanklub a vůbec nechápali Tadhgův humor a vystoupení (což je škoda pro ně, týpek totiž válí).

Tak jaká byla Cornelia?

Okej, úvod máme za sebou. Cornelia byla boží boží boží. Moc doufám, že ji ještě někdy budu moct vidět vystupovat. Zpívala jen deset písniček a moc rychle to uteklo. Mezi písničkami dost povídala – pamatuju si, že zmínila Bambie Thug aka Irsko letos na Eurovizi a říkala, že se jí to moc líbí. Pak tak povídala, že byla s kapelou v nějaké hospodě a že se jí líbí, že tam byla živá hudba.

Mně se vždycky líbí, když má interpret hrozně moc smutné písničky a tak a pak live, když vykládají věci, tak jsou hrozně vtipní. Cornelia je přesně taková. Na začátku Fine se spustil v klubu požární hlásič, ale nikdo nás nevyháněl ven. Cornelia začala písničku odznova. Později během jiné pisničky se to stalo zase a pak vtipkovala, že snad o nic nejde a nic se nám nestane, když security nevyhání nikoho z klubu (Z toho co jsem viděla, protože jsem stála v druhé části klubu, tak se lidé opírali o jedny random dveře, které z nějakého důvodu mají tento alarm a ten se pak spouštěl).

Co se Cornelie týče – má úžasný raw hlas. Takový ten, kdy to zní že kouří hodně moc cigaret každý den. Kromě zpěvu hrála i na kytaru a i přesto, že to byl malý intimní koncert, tak dokázala všechny krásně pobavit. Na sockách jsem viděla, že po koncertě i zašla do merch standu a setkala se s fanoušky (já nezůstávala, běžela jsem, abych stihla dřívější autobus domů). Taky se jí během koncertu rozbily sluneční brýle (měla je jako prop během prvního čísla) a hodila je do publika jedné účastnici.

Jsem moc ráda, že jsem šla a mohla tohle zažít. Cornelia mi teď hraje na Spotify nonstop (spolu s ostatními interprety, které jsem za poslední dobu viděla – mám holt nabitý únor). Byl to také můj první koncert letos a určitě na to nikdy nezapomenu.

Ještě jsem chtěla podotknout – byly tam asi dva tři fotografové – ženy a muži a všichni kolem mého věku, což je moc super, protože tahle část foto komunity je dost soutěživá a je fajn vidět, že i mladí fotografové si tohle můžou vyzkoušet/živit se tím. Oh, taky jsem stála hned u východu a vedle mě stáli zaměstnanci toho klubu a nikdo mi nic neřekl, když jsem vytáhla můj foťáček. To bylo taky moc fajn (a vím, že jim je to asi jedno, ale i tak).


Prosím vás, ne-repostujte moje fotky bez mého vědomí. Nemažte z nich moje logo (jeho neatraktivita má důvod). Klidně mi napište na Insta nebo na Facebook, bývám docela rozumná. Jakékoliv neoprávněné použití mých fotek bude stíháno.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Živě: Cornelia Jakobs v Dublinu