Koncerty a Cony

Live: Jak mi Anastacia zvedla koncertní laťku

Tentokrát se jedná o pravý throwback, protože koncert Anastacii se konal v květnu 2016. Rozhodla jsem se s vámi podělit o můj takto starý zážitek, protože ty fotky nikdy vesměs neviděly světlo a taky mám teď neexistující koncertní život fňuk.


Jestli vám nepasuju na fanynku Anastacii, tak máte víceméně pravdu. V dobách její největší slávy, tedy někdy na začátku nového milénia, jsem ji nemohla vystát. Ne kvůli jejímu charakteru, ale prostě mi neseděl její hlas a všechny její singly hráli v rádiích snad 24/7 a byla prostě otravná jak svítiplyn.

Proč jsem o dekádu později teda šla dobrovolně na její koncert? 2016 byl crazy, to všichni víme. V té době jsem hodně cestovala a měla celkově docela open mind přístup co se destinací a koncertů týkalo. Když tedy oznámila dublinskou zastávku, tak jsem si řekla, že bych ji vlastně mohla čeknout live.

Rovnou můžu říct, že jsem fakt ráda, že jsem tenkrát šla. Nejen, že jsem konečně poprvé v životě pořádně ocenila její singly, co mě dekádu dozadu otravovaly život, ale ten hlas. Anastaciin hlas se snad ani nedá popsat – od rocku po výšky. Celý koncert jsem odseděla s otevřenou pusou.. Ale pojďme od začátku.

Koncert se odehrál někdy na začátku května v mém oblíbeném Olympia Theatru (Hayley Kiyoko, Marina) a já měla lístek na sezení v Circle hned na kraji. Pamatuji si, že vedle mě seděli dva kluci a pořád někam chodili až se mě zeptali jestli bych si nepřesedla o ty dvě sedačky, ať mě nemusí rušit.

Fotka není úplně kvalitou nejlepší, ale konečně vám můžu ukázat jak to vypadá v Olympia Theatru 🙂

Co se předkapely týče, tak na tu jsem si vůbec nemohla vzpomenout až mi Google připomněl, že to byla jakási Philippa Hanna. To mi evokovala jakousi blondýnku s kytarou. Víc si nepamatuju.

Setlist z koncertu už taky sice nevím, vím ale, že míchala staré hitovky s novýma písničkama a jak už jsem zmínila, vokály byly natolik wow, že jsem se prostě celý koncert nenudila.

Anastacia se během koncertu převlékla asi třikrát nebo čtyřikrát, aby tak rozdělila koncert na několik částí. Její maminka také zazpívala jakousi písničku a kromě kapely ji během celého koncertu doprovázely dvě tanečnice/hudebnice (jednu chvíli hrály na housle) a pak si střihla i duet s jednou svojí vokalistkou (ten duet co má s Erozem – vůbec nechápu jak si to ještě pamatuju).

Pokud tohle není první koncertní článek co ode mě čtete, tak víte, že mám ráda umělce, co během koncertu mluví. Čím víc, tím líp. Anastacia k mému potěšení mluvila. A hodně. A nejen o písničkách, co zpívala a seriózně, ale taky dost expresivně a vtipně. Divák se cítil, jak kdyby všichni v tom davu byli přátelé a na pódiu stála jejich kamarádka.

Tenkrát jsem natočila i jednu písničku na můj foťák – zvuk není úplně ideální, ale obraz celkem ujde.