Koncerty a Cony

Živě: Alessandra v Dublinu

Únorem jsem vykopla mojí koncertní sezónu – čekaly mě hned čtyři různé koncerty. Jak už víte, měla jsem Cornelii Jakobs a další eurovizní umělec, který se přijel do Dublinu představit, byla norská reprezentantka Alessandra.


Alessandra si podmanila Evropu a TikTok svojí skladbou Queen of Kings. A ve finále Eurovize loni v květnu se umístila na pátém místě. Když pak oznámila turné, měla jsem jasno, že chci jít. Koncert se odehrál v The Academy a šla jsem na něj s kamarádkou.

Byly jsme trochu zklamané, protože promotér v létě oznámil, že je koncert vyprodán a přesouvá se do hlavního sálu v tomto klubu, nicméně, když jsem dorazily na místo, tak jsme se zjistily, že koncert se bude konat v tzv. Green Roomu. Což je další ze sálů v této venue. Nikdy jsem tam na koncertě ještě nebyla, ale hnedka jsem si všimla, že pódium je dost nízko a Alessandra měří asi metr a půl.

Do klubu začali pouštět v sedm a Alessandra přišla na stage kolem půl deváté. Neměla předskokana. Klub se dost zaplnil a bohužel před námi stálo hodně moc vysokých lidí (petice, aby vysocí lidé na takových menších koncertech stáli jen vzadu!!!). Moje kamarádka je vysoká, tak snad něco i viděla. Já se občas musela postavit na špičky. Nicméně lidé, co stáli blízko pódia měli nepopsatelný zážitek, když se zpěvačka přesunula mezi publikum, aby odzpívala Mama I’m Sorry.

Ok, ale co Alessandra?

Trochu jsem se bála, že se budu nudit, protože zpěvačka vydala zatím jen asi 5 písniček a na album pořád čekáme. Nicméne musím říct, že tomu tak vůbec nebylo. Celá venue se pohybovala do rytmů nevydaných skladeb a nadšeně jsme se dělali cokoliv, co po nás Alessandra chtěla. Jednalo se o poslední zastávku na The Queen of Kings tour a bylo to poznat!

Doufala jsem, že Alessandra bude trošku víc mluvit, ale zpěvačka se vyjádřila jen občas a koncert skončil kolem půl desáté. Co se vokálů týče, Alessandra se umí předvést. Koncert mě moc bavil, jen je škoda, že jsem většinu neviděla. Zpěvačka slíbila, že se do Dublinu vrátí (nejspíš v rámci turné k novému albu) a snad to bude v lepší venue. Musím ale říct, že jsem znala všechny vydané písničky a samozřejmě slyšet eurovizní písničku live je vždycky hodně velký zážitek. Příště jdu zase!


Disclaimer: Prosím vás, ne-repostujte moje fotky bez mého vědomí. Nemažte z nich moje logo (jeho neatraktivita má důvod). Klidně mi napište na Insta nebo na Facebook, bývám docela rozumná. Jakékoliv neoprávněné použití mých fotek bude stíháno.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Živě: Alessandra v Dublinu