Imagine Dragons v Dublinu
Koncerty a Cony

Throwback: koncert Imagine Dragons aneb nová deska na cestě!

Když jsem si zakládala tento web, tak jeden z článků, o kterém jsem chtěla napsat byl únorový koncert Imagine Dragons v Dublinu. Jenže jsem od přírody líný tvor a nikdy jsem se k tomu nedostala.. až teď! Imagini ohlásili druhé album tento rok, pojmenované Origins a já mám konečně důvod vám ukázat ty super ultra povedený fotky.

Okej, pěkně popořadě. Pokud náhodou neznáte Imagine Dragons – jedná se o americké alternativně rockové uskupení a kapelu, kterou mám fakt ráda. Imagini letos vydali už jedno album Evolve, ale jak tak koukám, nejsou jediní, co letos vydají alba dvě (Že by novej trend na západním pobřeží?). Druhé album Origins vyjde 9. listopadu a prý má navazovat na Evolve.

Momentálně z alba známe jen tři čtyři songy, celkově jich bude patnáct, tracklist si můžete pročíst třeba na Google Play nebo jiné platformě (má editorská část si spokojeně promnula ruce).

Měla jsem možnost vidět Imagine Dragons naživo dvakrát. Ve stejné hale – 3arena v Dublinu. Poprvé to byl opravdový zážitek, na konci roku 2015 a jen pět dní po atentátu v Paříži. Dodnes si pamatuju ty hordy Gardistů postávající u arény (normálně tam bývá možná jeden). Myslím, že nás všechny tenkrát docela mrazilo a i samotný Dan Reynolds (zpěvák) se k celému incidentu vyjadřoval. A nejenom k němu. A právě jeho smysl pro sociální cítění, spolu se skvělým hlasem si mě naprosto získaly.

imagine dragons v dublinu
Human Warrior Dan Reynolds (foceno z úplně poslední řady)

Z koncertu jsme odcházely nadšené a dušovaly jsme se, že příště půjdeme zas. Nakonec z naší trojice jsme letos v únoru šli jen já, spolu s bráchou, M. a Avokádem (o tom jindy).

Ostatní ještě kapelu neviděli live, takže to byl opravdový zážitek. Pro mě osobně spíš sledovaní jejich reakcí, protože jsem už měla tušení, že koncert bude opět stát za to. A taky, že jo – kromě obyčejného rockového koncertu si Imagini připravili i akustický set. Dan se opět projevil jako totální human warrior, když povídal o LGBT komunitě a depresích a po pódiu běhal s gay vlajkou. Během koncertu taky ze stropu spustili obří balóny a v té době jsem ještě nevěděla, že 30 Seconds to Mars se budou snažit tuto část neúspěšně okopírovat během jejich květnové zastávky.

Nezapomeňte klikat na fotky pro lepší rozlišení.

Imagine Dragons znějí skvěle ve studiu, live vás ale nabijí energií a prostě budete chtít víc, protože se budete cítit tak dobře. Navíc jejich texty v sobě nesou buď zprávu, nebo jakýsi význam a kolikrát se v nich prostě najdu. Pokud náhodou budete mít někdy šanci je vidět live, tak dejte na mě – fakt se to vyplatí.

Vizuál skvěle podtrhuje audio!