Koncerty a Cony

Live: Dermot Kennedy v předvánočním Dublinu

Loni jsem měla opravdu speciální Vánoce – den před Štědrým dnem jsme totiž s mamkou jely na koncert irského skladatele a zpěváka, Dermota Kennedyho.


Dermota jsem měla v merku přes dva roky, od té doby, co v rádiu začali hrát Moments Passed. Na irskou hudební scénu to byla tenkrát nevídaná produkce.

Chtěla jsem na něj jít už v květnu, hrál ale jenom v Olympia Theatru a i když se jednalo o tři večery za sebou, tak všechny vyprodal. Nakonec jsem ale byla ráda, protože v té době probíhala Eurovize a ročník 2019 byl vyvedenej!

Když ohlásil předvánoční koncert, tak bylo jasné, že jdeme. První termín se ale vyprodal a na nás tak připadlo datum 23. prosince. A vůbec nám to nevadilo, protože od Star Wars Epizody 7 stejně trávíme každé štedrovečerní odpoledne v kině, tak koncert den předtím nás nijak nevykolejí.

Dermot hrál ve vyprodané 3 Areně. Od singlu Moments Passed se v Irsku stal opravdu populárním. Předskokanku Dermotovi dělala Lilla Vargen. V té době mi to jméno nic neříkalo, tak mi ani nevadilo, že jsme přišly až během jejího setu. Jenže po chvíli blondýnka s kytarou začala hrát mojí oblíbenou písničku Why Wait a já měla překvapení večera. Doporučuji si od Lilly poslechnout EP We Were Thunder.

Dermot od začátku působil skromně. Obyčejný chlapík s kytarou a ryzím hlasem. Není divu, že v jednu chvíli se celá aréna rozsvítila s mobilními baterkami a oddaní fanoušci odzpívali skoro všechny písně se zpěvákem. Sice jsem doufala, že Dermot do setlistu zařadí i jednu (jakoukoliv) vánoční píseň, to se však nestalo, přesto atmosféra ten večer byla nepopsatelná.

My si s mamkou splnily další hudební přání a z koncertu jsme odcházely nadšené a s tím, že příště jdeme zas. Pokud vám Dermot unikl, nebo nevíte o koho se jedná – zpěvák tvoří krásný pop, občas folk pop a jeho poslední album nese název Without Fear. Řekla bych, že spolu s Hozierem jsou teď jedni z nejoblíbenějších umělců na Smaragdovém ostrově.

S mamkou na Dermotovi!

Dermot, stejně teď jako snad každý, dělá hodně livestreamů na svých sociálních sítích, pokud by si ho někdy chtěl poslechnout live před zakoupením lístku.