Jessie J Dublin
Koncerty a Cony

Koncert Jessie J v Dublinu (+fotky)

Kdyby mi někdo před sedmi lety, v dobách úspěchu Price Tag a Do It Like A Dude, tvrdil, že za sedm let půjdu na koncert Jessie J, užiju si to a že na ten koncert půjdu kvůli V., tak bych tomu člověku nevěřila ani nos mezi očima.


Abyste pochopili – zase za tak velkou fanynku Jessie jsem se fakt nepovažovala (znala jsem sedm songů ze sedmnácti trackového setlistu .. taky minulý čas, protože od té doby koukám na YouTube jen na videa s Jessie.. ), navíc V. před sedmi lety zasádně rádiové songy nejela – nejspíš jste ji našli někde sedět se sluchátkama v uších, ze kterých se buď valili Die Happy nebo jiná alternativně rocková kapela. Vážně jsem si tenkrát myslela, že blíž jak k Rolling in the deep se V. asi nikdy nedostane a teď mi servíruje dokonce i Gagu nebo Robina Schulze (možná jen trochu si z ní teď dělám srandu, ono na druhou stranu je fascinující být kolem nějaké osoby tak dlouho až si všimnete, jak se vyvíjí jejich hudební vkus). Navíc přiletěla do Dublinu kvůli Jessie. V. za koncertama nelítá.

Jessie hrála v dublinském National Stadium, který vůbec není stadión a nachází se in the middle of nowhere (ani místní nevěděli o jaké venue mluvíme). Co jsme s V. tak vygooglily, tak se v něm obvykle pořádají boxerské zápasy místo koncertů. Přeskočím historky o tom, jak jsme se tam chtěly svézt busem, ale jediný bus, co jezdí kolem klubu, jezdí jen jednou za hodinu, nebo o tom, jak jsme tam pak ještě skoro hodinu stály na dešti, protože řada ..

Skočím rovnou na koncert – předskokankou byla dublinská Erica Cody s DJkou Hannah. Nějak extra mě nezaujala, ale před koncertem jsem si ji narychlo poslechla a studiově celkem ujde.

A co Jessie? *insert heart eyes* Ani nevím jak mám popsat moje pocity – čekala jsem prima koncert, že si mě ale Jessie hned omotá kolem prstu díky svému nezaměnitelnému charizma a hlasu jsem opravdu nečekala. Jessie od dob Price Tag vydala několik alb a možná i díky tomu už nehrají v rádiích, nicméně mi přišlo, že jako umělec snad nabídla i víc – zpěv, show, minuty povídání a žertů. Jak můžete vidět z fotek – Jessie za tu jednu show vyměnila celkem čtyři různé kostými a ve všech ji to moc slušelo.

Jak víte, dost chodím na koncerty a myslím si, že hudebně jsem dost vybíravá a jen tak někdo se mi nelíbí – zpěvák buď skoro nemluví a jen hraje, nebo se snaží být vtipný a není, nebo živě zní otřesně (bohužel). Jessie nezaškrtla ani jednu kolonku a to se mi moc líbílo. Byla svá a zároveň total real, což se dneska už jen tak nevidí. Jsem nadšená. A Jessie asi taky, má novou fanynku.

Nezapomeňte klikat na jednotlivé fotky pro lepší rozlišení!