Koncerty a Cony

Live: Marina rozzářila Olympia Theatre

Britská popová diva Marina loni zavítala v rámci turné Love + Fear do Dublinu. Ostatně jako při každém jejím turné (Ellie Goulding who?). Show jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, obvzlášť, když mě její poslední deska tak moc nadchla.


Marinu si pamatuji někdy z roku 2010 (?) s hitovkou Primadonna Girl. Nikdy jsem ale její kariéru nesledovala až do loňského roku, kdy mi na Spotify vyskočil její pilotní singl Handmade Heaven právě ke zmiňované desce. Ta písnička byl úplně jiný zážitek. Ani nevím, proč jsem si ji pustila, ale hned mě zaujala. Popové prvky tytam, balada, nadnesenost. Krása.

Není divu, že můj hudební radar se ihned zaměřil na zpěvačku a první polovinu CDčka jsem měla naposlouchané ještě v den vydání. Rychlé vyhledávání na Google mi potvrdilo, že Marina do Dublinu vždy přiveze každé nové album. Byla jsem si tedy jistá, že ani Love + Fear nás nemine a opravdu tomu bylo tak.

Koncert byl oznámen na 30. října 2019 v dublinském Olympia Theatru. Měla jsem víc štěstí než rozumu, protože na Halloweena vždy lítám do Berlína a obvykle už 30., někdy i dřív. Loni jsem se ale zdržela s koupením letenky, a tak jsem nakonec zvládla jak Marinu, tak hned druhý den i odlet do Berlína (a koncert Madeline Juno).

Koncert se tedy odehrál v mé oblíbené venue, stejně jako na Hayley jsem si koupila lístek na sezení úplně nahoru, kde to funguje stylem „kdo dřív přijde, ten má lepší sedačku“. Seděla jsem uprostřed as usual. Předskokanem byla Allie X, která mě bohužel hudebně nezaujala.

Setlist si upřímně už nepamatuju, a poznámky z koncertu se mi někam vypařily.. Pamatuju si ale, že Marina zpívala spoustu nových písniček, stejně jako velké hity. Během koncertu nás taky nechala jednou rozhodnout jakou písničku chceme zahrát – přímo ve venue, žádné internetové hlasování. Už nevím mezi kterými dvěma písněmi se rozhodovalo, ale vím, že mi to bylo jedno. Chtěla jsem aby prostě hrála dál.

Show to byla moc zábavná – Marina má opravdu skvělé vokály, choreografii měla s dalšími čtyřmi tanečníky nacvičenou perfektně a divák se prostě celou dobu pohyboval do rytmu. Zpěvačka dokonce jednou změnila kostým, aby snad odlišila Love část od Fear části.

Jsem moc ráda, že jsem měla možnost Marinu vidět live a určitě se na ni zase půjdu podívat, jestli bude příležitost.

Tentokrát nemám žádnou trapnou nebo cringe historku, na koncert jsem šla sama a nic zvláštního se nestalo.