Koncerty a Cony

Tegan and Sara živě v Dublinu 2017

Tak tohle byl koncert, pro kterej jsem se rozhodla jen tak z hecu. Tegan a Saru jsem znala už nějakej ten pátek, ale vlastně jsem je vůbec neposlouchala. Pak mě ale zaujala jejich studiovka Love You to Death a když jsem viděla, že přijedou do Dublinu, tak jsem si je nemohla nechat ujít.


Sice už to jsou čtyři roky od koncertu, ale určité momenty mi prostě utkvěly v hlavě. Trump byl pár měsíců předtím zvolen prezidentem USA a děvčata se k tomu vyjadřovala (Jsou Kanaďanky a jsou proti Trumpovi a jeho ideologiím) docela vtipným a nadějným způsobem. Zároveň se haštěřily a tak různě popichovaly. Ani nevím proč si to pořád pamatuju, asi protože jsem od toho koncertu moc nečekala a dvojčata Quinova mě příjemně překvapila.

Tegan: „Pomalu přicházím o hlas, jsem na antibiotikách, ale naštěstí tu s sebou dneska večer mám sidekick – Saru!“
Sařin obličej: *k nezaplacení*

Koncert se odehrál ve Vicar Street (můžete si pamatovat z koncertu Wallis Bird), mé oblíbené venue. Měla jsem sedačku (ano, jsem stará) v první řadě nahoře – perfektní výhled bez žádných obstacles! Bohužel pro mě Tegan a Sara měly hned dvě předskokanky – Alex Lahey a Ria Mae a pamatuju si, že mě ani jedna nezaujala (což je samozřejmě pouze věc názoru).

Tegan se Sarou ale byly naprosto boží – ukecané v dobrém slova smyslu (pokud jste četli moje jiné koncertní články, tak víte, že takové umělce mám nejradši) a moc mě mrzelo, když bylo po koncertě. I přesto, že jsem většinu písní vůbec neznala. V roce 2019 vydaly zatím jejich poslední studiovku Hey, I’m just like you a do Dublinu si to sice nenamířily, ale odehrály pár koncertů v UK. Tenkrát jsem přemýšlela, že bych letěla, ale pak jsem nějak doufala, že se podívají zpátky do Irska and then Covid happened… Hm, tak jindy!