Co se mi honí hlavou,  Životní styl

Moje tipy na méně známé série

Tento týden jsem byla inspirovaná článkem od V., která sepsala její desítku oblíbených seriálů (link najdete na konci článku) a i přesto, že bych moc ráda každému cpala moje superhrdinské seriály, tak jsem se rozhodla vás také spíš inspirovat a naservírovat vám desítku málo známých sérií.


Jeden z důvodů proč ani nechci sepisovat moje oblíbené seriály, je ten, že bychom tu byli hodně dlouho. A taky není žádná šance, že bych dokázala sestavit TOP10. Ale zase u seriálů trávím hodně času a za poslední měsíc jsem objevila úplné poklady, které možná zaujmou i některé z vás. Na druhou stranu vám chci doporučit úplně jiné seriály, o kterých se třeba tolik nemluví a v „10 seriálů na Netflixu, na které se během karantény podívat!“ je nenajdete.

Také dopředu upozorňuji, že tyto série nemusí být nutně jen na Netflixu, nebo HBO Go. Některé jsou od Apple, jiné se vysílají na amerických televizích. Tak s tím naložte jak se zlíbí.

MODERN LOVE (AMAZON Prime) – 1. série venku

Amazon umí dělat seriály, co si budeme. A tohle není jediný od nich, který vám dneska doporučím. Modern Love se skládá z osmi epizod, každá na sobě nezávislá. Jak název napovídá, děj každé epizody se točí kolem citů. Pokud každé Vánoce nadšeně koukáte na Lásku nebeskou, tak tohle je seriál přesně pro vás. Ještě jsem vás nepřesvědčila? Koukněte na obsazení: Anne Hathaway, Tina Fey, Andy Garcia, Dev Patel, Julia Garner nebo třeba Ed Sheeran, či matka z Jak jsem poznal vaši matku. Moje oblíbená epizoda? Ta s Anne Hathaway!

DICKINSON (APPLE TV+) – 1. série venku

Tato dramedy sleduje život americké básnířky 19. století, Emily Dickinson. Než znuděně scrollnete dolů – příběh sice vychází z historie, ale nejedná se o nudné historické drama, nýbrž celých 10 epizod je propojených moderní hudbou a nadhledem i angličtinou. Jeden díl má okolo 30 minut, a Apple už objednal 2. sérii. Oh, a Emily ztvárnila herečka a zpěvačka Hailee Steinfeld.

VAGRANT QUEEN (SyFy) – 1. série momentálně běží

Jak bych tento seriál vysvětlila? Představte si originální Star Wars, ale vtipné a víc barevné. Elida, ač nerada, je právoplatnou královnou zníčeného království, kterou se chce Republika a veliter Lazaro zbavit. Vagrant Queen je sci-fi seriál sledující dobrodružství Elidy, jejího kamaráda ze Země, Isaaca a lodní mechaničky Amae. Venku je už několik dílů a je to opravdu prima oddechovka a řekla bych, že kvalita taky není nejhorší – co se scénáře, či kostýmů týče.

AMAZING STORIES (Apple TV+) – 1. série venku

Teď mám na mysli sérii z letošního roku. Tato série pěti na sobě nezávislých dílů se nechala inspirovat u originálu od Stevena Spielberga z roku 1985, nicméně vykládá své vlastní příběhy. Za mě osobně druhá epizoda stojí za to, třetí mě třeba vůbec nebavila. Názor si můžete ale udělat sami! A pokud vás tento reboot od Kitsise a Horowitze (Once Upon a Time, Lost) zaujme, pak můžete dát šanci i originálu.

HOME FOR CHRISTMAS (Netflix) – 1. série venku

Děvče nakecá své rodině, že má konečně přítele a ti jí donutí, ať ho přivede na Vánoce. Zní nudně, co? To už tu bylo několikrát a všichni víme, jak to skončí. Co když vám ale řeknu, že tenhle seriál je norská produkce, odehrává se v Norsku a že se děj seriálu a jeho konec vůbec nevyvíjí, jak by se od něj očekávalo? Tahle komediální norská mini série určitě stojí za zhlédnutí a to, že se odehrává kolem Vánoc vám stejně nakonec bude jedno.

ZOEY’S EXTRAORDINARY PLAYLIST (NBC) – 1. řada venku

Milovali jste High School Musical, Glee nebo snad Pitch Perfect? Zoey je přesně pro vás! Mladá kóderka začne slyšet nejhlubší přání a touhy lidí kolem skrz písničky. A jestli vás tohle ještě nepřesvědčilo, tak si představte tančící a zpívající Lauren Graham (Lorelai Gilmore)!

DEAD TO ME (Netflix) – 2 řady venku

Asi jeden z mála seriálů na mém listě, o kterém jste už slyšeli. Pokud ne, nebo si nejste jistí o co se jedná, pokračujte ve čtení. První série má 10 dílů, každý okolo půl hodiny. Děj vypráví o Jen, které nedávno umřel manžel během hit and run a o Judy, která má tak trochu tendenci si věci přikrášlovat. Tyhle dvě se rychle stanou kamarádky, akorát, že Judy má své tajemství a Jen je zanícená najít vraha svého manžela. Děj možná zní nudně, ale pokud už na Netflixu nemáte na co koukat, tak těchto 10 krátkých dramedy epizod vám přijde určitě vhod. Navíc celá estetika seriálu je prima a člověk skončí na Google Flights rezervováním prázdnin v LA.

THE BOLD TYPE (Freefrom) – venku 3 celé řady a polovina čtvrté, druhá polovina čtvrté se vrací 11. června

Tento komediální drama seriál můžu doporučit všem milovníkům Sexu ve městě. The Bold Type se točí kolem života třech kamarádek – Jane, Kat a Sutton, které společně pracují v módním časopise Scarlet. Divák tak nahlíží do jejich životů, strastí, lásek a radostí. Seriál také řeší spoustu důležitých témat jako imigrace, xenofobie, homofobie, rakovinu prsu, znásilnění a další. I přes tyto nelehká témata se jedná o odpočinkový seriál. The Bold Type je také jediný seriál s tím nejlepším playlistem vůbec.

THE MARVELOUS MRS. MAISEL (AMAZON Prime) – 3 řady venku

Fenomenální. Unikátní. Must watch. Seriál, odehrávající se v 50. letech v New Yorku, sleduje život židovské mladé ženy Midge, která se právě dozvěděla, že jí její manžel podvádí. Opilá Midge vystoupí v zapadlém baru jako stand-up komedička, čímž zaujme Susie Myerson. Ta už střízlivou Midge přesvědčí, ať dá stand-up životu šanci. Seriál nabitý humorem, drama a krásným vizuálem 50. let v New Yorku. I přesto, že se děj točí kolem židovské komunity, seriál opravdu stojí za zhlédnutí. Pokud jsem vás ještě nepřesvědčila, tak vězte, že za seriálem stojí Amy Sherman-Palladino – dialogy tedy probíhají stejně jako v kultovních Gilmorových děvčatech. The Marvelous Mrs. Maisel se také pyšný několika oceněními jako například Zlaté Glóby, či Emmy.

WYNONNA EARP (Syfy) – 3 řady venku, čtvrtá zpožděná kvůli Coronaviru

Městečko Purgatory. Jakýsi Bermundský trojúhelník pro démony. Wynonna, pra-pra-pravnučka legendárního Wyatta Earpa. A zbraň Peacemaker. Tento nadpřirozený seriál s prvky westernu a hororu si během první série získal hromadu fanoušků. I přesto, že budget není tak honosný jako u jiných seriálů tohoto žánru, Wynonna Earp to divákům vynahrazuje důvtipem a humorem, na který v jiných seriálech prostě nenarazíte. Na první řadu doporučuji koukat s titulkama kvůli specifické angličtině postavy Doca Hollidaye, pistolníka z 19. století.

Na závěr se s vámi ještě podělím o další čtyři seriály, které jsem sama ještě neviděla, ale mám je na seznamu (jo, mám seznam na seriály).

Daybreak – Netflix – 1 řada o deseti epizodách – děj seriálu se odehrává v post-apokalyptické Kalifornii a sleduje příběh středoškoláka Joshe, který pátrá po své přítelkyni Sam. Má se jedat o komediální drama a podle traileru to vypadá na pěknou jízdu.

Manifest – NBC – dvě řady – Představte si, že letíte na dovolenou a když přistanete, tak je vám řečeno, že během vašeho letu uplynulo pět a půl roku. Tak přesně o tom pojednává Manifest. Nejen, že se pasažéři musí vyrovnat s novým životem, ale také najednou začínají mít vidiny.

The End of the Fucking World – Netflix – 2 řady – dva teenageři spolu jedou na výlet. On věří, že je psychopat a chce ji zabít. Ona má svý vlastní problémy. Další britská dark comedy show o 18 epizodách z produkce Netflixu.

Tales from the Loop – Amazon Prime – 1 řada – série vycházející z artbooku švédského umělce Simona Stålenhaga. Toto sci-fi drama v osmi epizodách popisuje životy lidí žijící nad tzv. Loop a tím umožňující nemožné.

Doufám, že si z tohoto článku vyberete aspoň jeden seriál. A klidně dejte v komentářích vědět jaký a nebo doporučte něco dalšího ostatním (a mně).

V. článek a jejích TOP10 seriálů si můžete přečíst zde.