Hayley Kiyoko Dublin
Koncerty a Cony

Hayley Kiyoko dvakrát v Dublinu + fotky

Spoustě z vás asi jméno Hayley Kiyoko nic neřekne, i přesto, že se nejedná pouze o hudebnici, ale Hayley se v minulosti objevila například v Kouzelnících z Waverly nebo v Disney filmu Lemonade Mouth.


I přes exotické jméno a vzhled Hayley pochází z Kalifornie (ale jo, má japonské předky). Hudebně se Hayley začala prosazovat někdy kolem roku 2017, kdy začaly přípravy k jejímu debutu Expectations.

V tý době jsem ji taky začala poslouchat. Loni na podzim přijela do Evropy odehrát své první turné a Irsko tenkrát vynechala, tak jsem na ni s V. zašla do Berlína. Z toho koncertu nemám žádný fotky, protože LiveNation a vůbec pracovníci Huxleys ..

Anyway, v tu dobu ohlásila druhé evropské turné a ano, hádáte správně, na seznamu se objevil i Dublin. Hayley si vybrala jednu z mých oblíbených dublinských venues – The Olympia Theatre. Jedná se o divadlo, ve kterém se v dnešní době odehravají koncerty. Mně se tahle venue líbí, protože ten interiér je prostě krásnej. Bohužel spousta hudebníků si většinou bookne jinou venue v Dublinu, takže do Olympie jsem se vracela teprve asi počtvrté od koncertu Anastacii v roce 2016.

První koncert se hned vyprodal, takže Hayley přidala druhý koncert a odehrála tak dva koncerty za sebou 29. a 30. ledna. Na první večer jsem měla lístek na stání (pro změnu) a na druhý večer jsem si jako obvykle koupila lístek na sezení (tentokrát úplně nahoru – to bylo taky moje poprvé).

První koncert mě skoro ničím nepřekvapil – k venue jsem přišla kolem šesté, už byla vytvořená řada, ke které jsem se připojila. Přesně v sedm začali pouštět do venue a šlo to rychle – deset minut po sedmé už jsem byla vevnitř. Navíc nikoho neprohledávali, tak jsem nemusela vysvětlovat přítomnost mého Canonu!

Hayley první večer v The Olympia Theatre, Dublin – 29/1/2019. Nezapomeňte klikat na fotky pro lepší rozlišení.

Show byla skvělá – Hayley si s sebou přivezla tanečníky a kromě zpěvu i tancovala. Lidi zpívali a reagovali a atmosféra byla fajn. Po koncertu nás vypustili ven druhou stranou (stání se vpouští v Olympii hl. vchodem, sezení má jiný vchod/východ), tak jsem se vrátila k hlavnímu vchodu, protože jsem si chtěla koupit tričko a nebyla jsem si jistá, jestli bych měla další den šanci vzhledem k tomu, že jsem měla lístek na sezení. K mému úžasu, když jsem vešla zpátky dovnitř a oslovila nejbližšího pracovníka, tak na mě nikdo nezačal křičet, ale bylo mi dovoleno si vystát frontu a koupit si merch. Miluju Olympii.


Druhý den byl crazy. Do Dublinu jsem přijela už kolem třetí, protože ten můj lístek na sezení byl v sekci, kde sedadla nebyla rezervovaná, ale na „first come first served“ bázy a já chtěla nějaký dobrý místo. Ne, nevystála jsem si čtyřhodinovou frontu před klubem. Na to jsem stará. Šla jsem si nakoupit do Lushe a tak, znáte to. Ke klubu jsem přišla kolem páté, fronta na stání už byla vytvořená, na sezení ale nikdo nečekal (taky kvůli tomu, že lidi nevěděli o dvojím vchodu). Rozhodla jsem se zůstat na chodníku před klubem, protože jsem si nebyla jistá, jestli můžu do dvora ke vchodu na sezení a neměla jsem náladu se nikoho ptát.

A teď tu o tom, jak jsem využila šance, když Hayley vystoupila z taxíku přímo přede mnou

Chvíli před šestou, když jsem zrovna přemýšlela, jestli už je Hayley v klubu nebo co (měla před koncertem M&G s fans, co si za to zaplatili), přede mnou najednou zastavil taxík. Vystoupilo z něho pár lidí a mně prolítlo hlavou, že se nejspíš jedná o předkapelu (nemám paměť ne obličeje). Najednou se otevřeli zadní dveře na mé straně a z nich vystoupila Hayley. Jo, oslovila jsem ji, skvěle jsme si pokecaly a mám s ní i selfie! Ha. Ha. Ha. Doslova jsem na ni čuměla a můj mozek nebyl schopnej fungovat. Ráda bych si myslela, že starstruck věk mám za sebou, ale nejspíš se mýlím. Takže jsem celou dobu koukala na Hayley s otevřenou pusou, nevydala ani hlásku a sledovala ji jak mizí v klubu. Jestli si myslíte, že to není tak hrozný – ostatní fans doslova čekali za rohem a byla jsem jediná, kdo stál na tom chodníku. Takže kdybych ji oslovila, tak to nikdo ani neslyší. Můj mozek si ale zrovna v tu dobu musel dát siestu. Well done, mate.

Fotky Hayley Kiyoko z druhého večera – The Olympia Theatre, Dublin – 30/1/2019. Osobně si myslím, že fotky z prvního dne se mi povedly víc.

No, trvalo několik hodin, než jsem se přes to dostala, ale aspoň jsem pobavila moje kamarádky. Aby toho nebylo málo – když jsem ten den přijela do Dublinu, tak se mi podařilo upustit foťák. Naštěstí se mu nic nestalo, ale už od tý doby jsem měla mít tušení (Pověrčivá je mý druhý jméno .. jo, mám hodně druhých jmen).

A do třetice? Jo, podařilo se mi být úplně mimo třikrát za jeden den. Hayley si s sebou přivezla kromě tanečníků i předkapelu. Předkapela se jmenuje Naaz a nepřišli mi nic extra až na jednu písničku. Protože mi nepřišli extra, tak jsem je dost natáčela na moje Storíčka a označila jsem je v nich (kvůli lidem, co moje Storíčka sledujou a ne kvůli tomu, že bych byla attention seeker ..). Zpěvačka reagovala tím, že první večer ty videa repostla, druhý večer mi poslala srdíčko, což bylo milý. Ale hlavně reagovala, tak jsem využila šance a zeptala jsem se, jak se teda jmenuje ta písnička, co mě tak zaujala. Jaká mi přišla odpověď? „Jmenuje se Taped, ale ještě jsme ji nevydali.“ Aby toho nebylo málo, tak repostla moje storíčko přesně s tou písničkou a komentem „Chci tuhle písničku jednou vydat.“ Ne tento rok, ale jednou. Nevím, jaká byla tu noc konstelace hvězd, ale rozhodně mi nepřály (pun intended).

Předkapela Naaz z obou večerů – horší fotky nemám 🙂

Co se druhého koncertu týče, tak se mi podařilo ulovit sedačku v první řadě uprostřed a výhled ušel (reflektory trochu zacláněly). Při odchodu z venue jsem si všimla, že je na zdích vylepený vzkaz „Hayley Kiyoko merch in the lobby“, což byl vážně super nápad od organizátorů.

Pokud vás zajímá, jak zní Hayley live, tak zamiřte na můj Instagram @moonfell44 a klikněte na Concerts highlights (a pak klikejte a klikejte ..).

Lemonade Mouth je stejně nejlepší Disney film – I’ll fight you on this