cobh ireland
Cestovní deníček,  Irsko

Tak ahoi, Titanicu!

Irsko kromě spousty zeleně a Mohérů nabízí i hodně zajímavé historie. Dneska vám s sebou vezmu do Cobhu, nebo jak se kdysi jmenoval – Queenstown. Wait, něco vám to říká, že? Ano, správně, jely jsme navštívit poslední zástavku Titanicu.

Cobh je malinká vesnička asi 20 minut vlakem z Corku. Logicky žije z cestovního ruchu, upřímně řečeno bydlet bych tam fakt nemohla – přislo mi, že tam vůbec nic nemají. Ale zase na druhou stranu pokud je nájem levný, pak člověk hospne na vlak a za chvíli je v Corku.

Pojďme si dát trochu historie – Cobh se původně jmenoval Cove, v roce 1849 byl přejmenován na Queenstown, protože ho v době své vlády navštívila samotná královna Viktorie a někdy ve 20. letech přišel ke svému nynějšímu jménu. To bylo osm let po Titanicu. Jestli Cobh navštívila Rose s Jackem fakt nevím.

V Cobhu jsem byla už několikrát, ale teprve letos jsem si ho pořádně prošlápla s V. při její dubnové návštěvě. Vydaly jsme se vlakem z Corku po našich návštěvách úžasných veganských míst, o kterých si můžete přečíst tady. Vlaková stanice v Cobhu je asi 2 – 5 minut chůze od samotného Titanic muzea. Po cestě jsme si všimly pár jinch atrakcí, my měly ale jasnou misi.

Do zmíněného muzea jsme se nepodívaly, původní molo jde vidět aniž byste museli vkročit do budovy a logicky vás na něj stejně nepustí. U muzea se nachází pěkně upravený park s altánkem a různými vlajkami z celého světa. My se z parku vydaly ke katedrále a dále i do jedné z uliček, kde mají super roztomilé baráčky ala San Francisco a nad nimiž se rozpíná právě zmíněná katedrála.

Cobh možná nebude no. 1 turistická destinace a asi bychom si to víc užily, kdyby nám počasí víc přálo, pokud ale někdy budete mít cestu okolo, je to roztomilá vesnička s bohatou historií a opravdu fotogenickými kulturními památkami.

nábřeží cobh

cobh centrum

katedrála v cobhu

já v Cobhu

kytky v Cobhu

Queenstown