Co se mi honí hlavou,  Životní styl

Veganem na den

Už to jsou asi dva nebo tři měsíce, co jsem se rozhodla jít diary free (tedy bez mléčných výrobků) a trochu pozměnit můj jídelníček. Místo mastných brambůrek, nebo Milky jím veganské čokolády a tyčinky spolu s veganskými crackery, popcornem a zmrzlinou.

Když u mě byla v dubnu na návštěvě kamarádka V., která je veganka, tak jsem skoro na dva dny jedla taky pouze vegansky. Není to zrovna můj cíl v tuto dobu, ale jídlo obecně miluju, takže jsem si to užila.

První den jsme strávily v Corku a zastavily se v hned na několika místech (narozdíl od Waterfordu, kde v tu dobu bylo jen jedno veganské café – o tom níže v článku). V. byla poprvé v Corku a jelikož už se tam trochu vyznám, tak jsem ji potahala nejen po městě, ale vzala jsem ji i na poslední zastávku Titanicu, do Cobhu (článek o téhle cute vesničce bude brzo, slibuju!). Cork je známý tzv. English Market, který teda veganům určitě vyhovovat nebude, protože skoro všechny stánky jsou s masem. Mezi nimi se ale bojí malinký veganský obchůdek My Goodness. A páni, po prvním ukousnutí z mého zeleninového wrapu jsem porozumněla názvu – tak dobrý!my goodness veganské dobroty

Před odjezdem vlakem do Cobhu jsme se zastavily ve veganském café 143v, které se nachází kousek od vlakové stanice. Jedná se o malé místo, ale atmosféra tu byla senzační – dvě milé slečny, prima hudba (taková chill house) a to jídlo!! V. si dala tradičně Avotoast, já se rozhodla pro sladké – veganské brownie.

Musím přiznat, že jsem si později koupila sendvič se slaninou a vajíčkem a po cestě z Corku do Watiku jsem ho jako správný prase sezřala. Obě veganská místa v Corku jsou ale na mém listu oblíbeným food places díky tomuto úžasnému jídlu.

Podruhé jsem se držela veganské stravy, když jsme strávily den v Dublinu a Howthu (jop, o tom taky později). V centru Dublinu jsme vlezly do The Good Food Store a na tomhle místě se mi líbilo hned několik věcí:

  • menu – jak veganské, tak obyčejné (maso, sýr)
  • atmosféra – super kjut, světlá restaurace, čisté stoly
  • hudba – zase zajímavej playlist

Tady jsem si ale dala cheese and ham sendvič a pak veganské brownie (hlavně protože to obyčejné je dost hutné a nechutná mi). Myslím, že potom už jsem nic veganského nejedla.

Co se Waterfordu týče, pár míst s veganskými jídly se taky najde, ale jsou tu jen dvě čiště veganská místa – AVO café, kam jsme si v V. taky zašly a panebože ten raw cheesecake a džus zaplnily díru v mém srdci! Tento měsíc ve městě otevřeli plant based/gluten free/peanut free restauraci The Candied Hazelnut, ve které jsem teda ještě nebyla (Hlavně protože V. je pryč a nikdo jiný by to asi tak moc neocenil).

V budoucnu se určitě chystám navštívit víc míst s veganskou stravou, na kterou si pomalu navykávám (mínus vajíčka a maso – still long way to go). Škoda jen, že ve Watiku skoro nic není a člověk tak musí cestovat do velkých měst jako Cork a Dublin, což je opruz, když chcete prostě jen oběd nebo večeři a netrávit dvě hodiny na cestě tam a zase nazpět.

avotoast a vegan brownie

Avotoast a brownie v 143v, CorkEnglish market

English Market v CorkuEnglish Market v Corku

English Market, Cork

veganska restaurace

The Good Food Store, Dublindžus a raw cheesecake ve Waterfordu

Food porn v AVO Café, Waterford