Cestovní deníček,  Koncerty a Cony

30 Seconds to Mars v Dublině + noční fotky Dublinu

Musicserver měl pravdu. Musicserver. Měl. Pravdu. Abyste pochopili, o čem mluvím, musím vám pár věcí vysvětlit. Zaprvé, nesnáším musicserver – přijde mi, že se pořád do všech naváží jak skupina zkrachovalých muzikantů. Zadruhé, většinou si nečtu koncertní recenze a to z jednoho prostého důvodu – preferuji si na věc/člověka udělat svůj vlastní názor.

Ve středu mě čekal můj první koncert 30 Seconds to Mars. Není tajemstvím, že Jared Leto je dosti problematický člověk, nicméně mně se líbí starší hudba Marsek, a tak jsem se rozhodla jít. Čirou náhodou jsem někdy v dubnu narazila na recenzi psanou musicservem právě o Marskách.

Nečetla jsem ji, ale z názvu a drobného popisku (a Facebook reakcí u příspěvku) jsem pochopila, že pražský koncert 30 Seconds to Mars se nepovedl ani náhodou. Ale co už, Dublin přece není Praha, ne? A třeba měl Jared jen blbej den. Jo, tak určitě..

Tohle nebyl můj první koncert letos (Imagine Dragons – taky vás čekají fotky/článek, protože ti za to prostě stáli!) a ani poslední (Hype! Hype!). Oká, poslechla jsem si v rychlosti jejich novou desku, která se jmenuje bůhví jak a která mě teda vůbec neoslovila. Dobře, setlist se naštěstí skládá i ze starých songů. Hurá.

Předkapelou bylo irské poprockové složení Keywest – ano, ta jedna kapela ze Silvestra. Tentokrát jsem ale nabyla dojmu, že by zpěvák nutně potřeboval hodiny zpěvu a to prosím přichází od někoho, kdo má nadání leda tak na podělání věcí .. Ale oká, před z jedné třetiny vyprodanou halou člověk nehraje každej den, tak nervozita může udělat svoje. A navíc mě přece čekají Marsky a ti budou úžasní!

Ha. Ha. Ha. Abych se už teda dostala k jádru věci – nejen, že Jared skoro nezpíval, ale věčně se schovával v jedné části pódia (které bylo ještě navíc useknuto o polovinu!) a úplně nejlíp zády k publiku. Bravo. A byla to nuda. Žádná energie. Žádná živelnost, emoce, zážitek. Jakási epičnost prostě celýmu koncertu chyběla. Odcházela jsem po hodině a půl znuděná a unavená. Meh. Nemluvě o tom, že Marsky produkcí koncertu vykradli Imagine Dragons – Can I copy your homework? – Yeah, just change it a bit so it doesn´t look obvious you copied. Aka balóny a konfety. Proboha kde jste nechali catwalk??

A asi teď ptáte co má s tím musicserver společnýho? Oni napsali úplně to stejný! Teda v Pze jim prej vůbec nezpíval, tak jsem to asi nakonec vychytala. No nic, z tohoto přiznání nebudu ještě nějakej ten pátek spát.

A tak vám sem dám aspoň Jareda/Ježíše a pár noční fotek Dublinu (aspoň k něčemu ten trip byl – konečně jsem si mohla vyzkoušet long exposure v pořádném městě). A Bonpari – propašovala jsem do haly starý dobrý Bonpari.

Keywest v Dublinu

Zpěvák Keywest, co by měl zkusit hodiny zpěvu (Za tohle půjdu do pekla, já vím).

bonpari

Ty dva irský páry, co vedle mě seděly mi prostě celou dobu záviděly. Vím to!

30 Seconds to Mars v Dublině

Narozdíl od Imaginů, kteří si frajersky nechali ty balóny shodit ze stropu, Marsky je prostě vhodily do lidí. Well done.

Jared Leto

Dobrý den, máte čas si popovídat o úpadku naší kariéry?

Jared Leto

long exposure u Konvenčního centra

Light trailování u Konvenčního centra

Konvenční centrum v Dublině

Konveční centrum v Dublinu – zde se pořádá např. každoroční Comic Con. Světla budovy se také rozsvěcují v barvách flajek zemí, ve kterých byl zrovna spáchán teroristický útok (např. Francie, Německo, ..). Někdo má Eiffelovku, Dublin má Konvenční centrum.

Docklands v Dublinu

Docklands – tahle část Dublinu mi vždycky připomínala Hamburg

noční Dublin

střed Dublinu

Light trailování z O Connell Bridge, centra Dublinu

Pro lepší rozlišení doporučuju kliknout na jednotlivé fotky 😉