Co se mi honí hlavou,  Životní styl

Tu kytaru jsem koupila kvůli.. sobě

Letos jsem se konečně rozhoupala. Letos jsem si splnila jedno přání. Koupila jsem si kytaru. Ne, neumím na ni hrát. That’s the whole point.

Jako takhle, mě hra na kytaru lákala už od dětství, ale nějak jsem se k tomu nikdy nedostala. Před pár lety jsem si všimla, že v Lidlu občas prodávají hudební nástroje, tak jsem si každý rok říkala, že ještě ne, že si tu kytaru za €50 koupím až ji zase příště budou mít. Naposled jsem si to řekla loni před Vánocemi a oni ji od té doby neměli ..

Přišel čas na Plán B – sehnat kytaru z druhé ruky

Přišel Plán B – sehnat kytaru z druhé ruky aneb žijem budgetem. Psal se začátek srpna 2018 a já si tak brouzdala bazarem na Facebooku. V životě jsem tuhle vymoženost nepoužila (MarketPlace/Bazar, Facebook mám léta páně .. no shit, Sherlock).

Takhle jako, pokud se chystáte na koupi hudebního nástroje a navíc v Irsku, tak byste měli vědět následující (prožito za vás):

  1. Půl šestá neznamená půl šestou ale vlastně půl osmou a nakonec prodávající bude čekat na vás.
  2. Nejbližší bankomat samozřejmě nebude fungovat a vy tak budete muset do města. Naštěstí to zjistíte před půl šestou. A jasně, že nevíte o dvouhodinovém zpoždění, takže se honíte jak Usain Bolt na Olympiádě.
  3. Jen protože prodávající má na Facebooku jméno John, tak to neznamená, že se tak ve skutečnosti jmenuje. Ale tak co, dokud přinese tu kytaru a nechce vás zatáhnout do nejbližšího houští..
  4. Pokud se rozhodnete smlouvat, protože už tak levná kytara je pro vás drahá, tak vhoďte slůvko „budget“. Dělá zázraky.
  5. Ten hudební nástroj nebude nejspíš naladěnej, ale protože vy máte úplný hudební hluch, tak to stejně neuslyšíte (Tímto veřejně děkuji bráchovi, který mě upozornil a mámě, která mi tu kytaru naladila).
  6. Jestli se jedná o strunný nástroj, pak vás nejspíš čeká první výměna strun. Nebojte, na YouTube je tuna tutoriálů. Jo, a kytara prej může mít tři struny nylonový a tři kovový .. jen takovej začátečnickej poznatek.
  7. Samozřejmě, že nástroj si pořídíte v pátek večer, v sobotu už budete mít úplně jiný plány a jediný hudební obchod ve městě má v neděli zavřeno. Vy navíc od pondělí do pátku pracujete. Aha, tak jo, tak zase za týden no.
jim carrey lol GIF
Vy si jako myslíte, že taková koupě hudebního nástroje jde vyřídit jednoduše? Ha. Ha. Ha.
BTW miluju Truman Show <3

Jako takhle, musela jsem sice tejden čekat, ale cestou do hudebního obchodu jsem našla na zemi €5 a set strun mě vyšel na €7, takže kdo je tady vítěz? (Tímto vás taky nabádám k přečtení o tom jaká je super terapie najít třikrát za měsíc peníze na zemi.)

Jak se mi podařilo vyměnit struny se můžete pobavit níže ..

No, teď asi čekáte jak vám popíšu mou první hru na kytaru a jak mi to učení jde. Pamatujete, když jsem zmíníla, že taková koupě hudební nástroje nejde jednoduše? Tak poslouchejte (taky můžete přesně vidět jak mi jde hra na kytaru):

andy samberg guitar GIF
Miluju B99!

Okej, abychom to shrnuli – mám kytaru, celkem zachovalou, naladěnou a vyměněný struny. To by byla smůla, kdyby se něco dos*alo .. Týden po výměně strun se mi rozbila kytara. Sama od sebe, pozdě v noci. Týden po výměně strun a jednomu prohrábnutí ala Jake Peralta bylo po kytaře.

Ta zrada!

Psala jsem teda zpátky tomu týpkovi, o kterém jsem věděla, že hudební nástroje i spravuje. Kytaru si ode mě ještě ten den vyzvedl a za tři dny jsem věděla, že se Carol nevrátí. Proč? Našla jsem na zemi dalších €5 (Už si přečtete ten článek?). Peníze jsem nakonec investovat nemusela, protože týpek mi prodal jinou, fungl novou kytaru a těch pět euro mě fakt nevytrhlo (Ty si schovávám, protože s nima jednou vyhraju EuroMilióny *vložte další .gif řehtajícího Trumana*).

Řekněte ahoj Carol II.

Carol II. se naštěstí nic nestalo (ťuk ťuk ťuk), a tak spolu jednou za čtrnáct dní vyhráváme přes Yousician, což je skvělá appka, pokud se chcete naučit hrát na kytaru nebo třeba ukulele.

Jo, já vím, že čtrnáct dní dlouhá pauza je šílená, ale jako chci vidět vaše motivovaný, soustředěný a trpělivý zadky.


Článek je sice napsaný sarkastickou formou, nicméně koupi jsem opravdu brala s humorem a prodávající byl úplně v pohodě. A upřímně, Carol II. se mi líbí víc #sorryjako

Na závěr selfie s Carol I., protože jsem narcista *peace sign*