Co se mi honí hlavou,  Myšlenky

Když je moc moc

Sedím na posteli, zachlumlaná v duchně, obložená vodou a kapesníky od krve, protože mi od rána krvácí nos. Jedinou společnost mi dělá zapnutý radiátor. Perfektní neděle. Všechno to začalo během týdne, když jsem se z ničehonic vzbudila s lehkou bolestí krku, z níž se vyklubala rýma. No, je to počtvrté za letošní rok, ale jak pravil klasik – lečená rýma trvá týden, neléčená sedm dní. To dám.


Ach jo, ty moje nápady. Naposledy, když jsem byla nachlazená, přesněji řečeno dva týdny dozadu, jsem si taky říkala, že je to letos naposled. A pak jsem v práci seděla za stolem s horečkou.

Hned jak zjišťuju, že mi teče krev z nosní dírky, ze které včera tekla “jen” rýma (???), píšu mámě co s tím. Zároveň chytám panický záchvat, protože takhle můj poslední víkend v Dublinu přece vypadat neměl. Měla jsem jít na fotografickou výstavu a poslechnout si vyprávění samotné fotografky. Místo toho jsem celý den prohekala v posteli, protože kromě krvácení z nosu mě zase chytly ledviny, později se přidal kašel a pravá mandle nějakým záhadným způsobem taky dostala pozvání na party (podezřívám krvácející dírku – už od rána si totiž nerozumíme).

sad scream queens GIF

Později večer jsem si na odřený nos natírala Niveu, což mi připomnělo dětství a mámu a bože, jak já se těším domů! Taky nechápu jak jsem jako malá každou zimu přežila bacilový období a ptám se proč se to za poslední tři roky jen zhoršuje? Proč jsem najednou nemocná počtvrté za letošní rok a kolikrát mě to ještě čeká? Jak je možný, že i při menším závanu větru se hned cítím pod psa, když ještě před čtyřmi lety jsem nebývala nemocná ani jednou do roka?

V hlavě se mi vybavují slova, která jsem kdysi kdesi četla (nejspíš internet #toolazytogoogle): Psychické problémy člověka se mohou projevovat chronickým fyzickým onemocněním. Nevím, co je na tom pravdy. Můj stres by ale mohl letos vykládat. Přitom nemám být z čeho ve stresu. Nebo si to možná jen myslím, zatímco můj mozek zběsile běhá v hlavě a panikaří v každé situaci. Co já vím, do hlavy si nevidím ha ha.

Co s tím?

Nedokážu si představit, že bych každý měsíc byla na týden dva nemocná – neschopná pracovat, myslet, fungovat. Jak podchytit tuhle infekci? Prozatím mě čekají zhruba dva týdny volna od příštího víkendu, takže to vidím na odpočinek, spánek, seriály, medicínu, mámin proslulej slepičí vývar a sociální detox – jak v životě, tak ten online. Ačkoliv si to nerada přiznávám, v poslední době jsem zanedbávala spánek a trávila dost času online. Proto doufám, že to je důvod, proč se cítím tak mizerně.

A pokud to nezabere, tak podám reklamaci.