Co se mi honí hlavou,  Terez poslouchá

Terez poslouchá: Roosevelt – německý génius do jakéhokoliv počasí

V dnešním článku se s vámi chci podělit o jednoho z největších hudebních géniů všech dob a zároveň mojí absolutní guilty pleasure. A ne, američtí prezidenti Theodore a Franklin Rooseveltovi nevydali posmrtné EP.


Roosevelt je německý skladatel, zpěvák a hudebník. Proč si vybral umělecké jméno po americkém prezidentovi nevím. Nedá se ale popřít, že tak si ho člověk aspoň lehce zapamatuje. A že kromě jména je, co si pamatovat!

Já na Mariuse narazila během roku 2015, když jsem o něm psala článek na můj blog o německý hudbě (ehm, o tom zase jindy). Tenkrát vydal EP, na kterém byla i moje all time favourite Night Moves. Ta písnička je prostě úplně jinej level – dark, emotional a zároveň úplně chill. Dá se poslouchat kdykoliv. Co se zbytku písniček týče, ty mě tenkrát nezaujaly, což je vtipný, protože jsou součástí jeho debutu a dneska mi přijdou naprosto geniální.

Roosevelt vydal tři studiovky – Roosevelt, Young Romance a nejnovější Polydans. Všechny tři mají společný retro styl a jakýsi groove, zároveň se ale liší. Přijde mi, že Roosevelt je nejtemnější, zatímco Young Romance je docela sluníčková a Polydans jede prostě osmdesátky. Hudebně samozřejmě, texty jsou zase jiná kapitola.

Mně se na Rooseveltově hudbě líbí, že si ji můžu pustit kdykoliv – ať mám prima den, nebo se mi bortí svět. Přijde mi, že dokázal vytvořit perfektní soundtrack pro jakoukoliv situaci. Taky se jeho tvorba hodí jako skvělá background music!

Teďka koncem února vydal právě Polydans a je to zase perfection. Musím se přiznat, že jsem se trochu bála té nové desky, protože před ofic. vydáním hudebník stihl zveřejnit polovinu tracklistu a co si budem, většinou pak toho na desce moc nezbývá. Naštěstí pro mě to v případě Polydans nebyla pravda a naprosto jsem propadla See You Again tracku.

Jinak pro všechny fanoušky DC, pokud koukáte na Flashe, tak jste Roosevelta už slyšeli na začátku první epizody třetí řady a to se super taneční Fever 🙂 A jestli jste byli v roce 2017 na Colours, tak jste ho už možná viděli i live 🙂

Dejte mu šanci a poslechněte si ho! Tuhle songu povinně ve sluchátkách a zavřený oči: