Co se mi honí hlavou,  Životní styl

Sobotní chill v Dublinu

Po náročném týdnu jsem byla ráda za oraz v irské metropoli. Dublin je mý oblíbený město v Irsku a né, že bych ji tu moc bylo, že jo. Ale v Dublině je prostě všechno, přesně jak má bejt. Původně jsem tam teda neměla jet, ale po dohodě s kámoškama jsem se s jednou z nich setkala v buse, abychom společně docestovaly za tou třetí z našeho gangu, která měla shodou okolností narozeniny víkend předtím, takže jsme se rozhodly i tak trochu slavit 🙂

Jen pro představu, z Waterfordu do Dublinu se dostanete za dvě a půl hodiny, takže asi jako trasa Brno – Praha. Nějakým zvláštním způsobem mi to ale vůbec nevadí, spíš si to vždycky tak nějak užívám.

Dublin mě opět mile překvapil – bylo slunečno, teplo a nefoukalo – výhra (a proto taky tolik fotek)! Díky Bohu holky upustily od nakupovaní a místo toho jsme si daly rychlou pizzu, zmrzku na Henry Street (byla s mlíkem, přiznávám :/ ) a zamířily Luasem (šalina) do Phoenix Parku. Tam jsme si asi na hodinu sedly a sdělily si všechny novinky. Ve Phoenix Parku se nachází spousta zajímavých věcí a atrakcí – např. Wellington Monument (úvodní fotka), u kterého jsme seděly, či dublinská zoo, kam bych se chtěla zase někdy podívat (a vy se mnou). V jedné části parku taky volně pobíhají jeleni a návštěvníci si je mohou jak fotit, tak pohladit (mně se ale nikdy nepoštěstí je vidět).

Do Dublinu jezdím často, obvykle jednou za měsíc či šest týdnů, takže se určitě můžete těšit na další články a fotky z irského velkoměsta.

Munster bar, Waterford

Rychlej shot Waterfordu z busu

The Spire, Dublin

The Spire, chlouba Dublinu

Dublin city centre

zmrzka na Henry Street, Dublin

Zmrzka z Ginos na Henry Street, ta jehla za ní je The Spire 

Hlavni posta, Dublin

 

kamoska a Wellington Monument

kamosky ve Phoenix Parku

 

selfie brazilskeho gangu

 

kamosky ve Phoenix Parku

random hospoda v Dublinu