Tramore
Cestovní deníček,  Irsko

Tramore: přímořský poklad na jihu Irska

Woohoo, konečně jste se dočkali – konečně vám ukážu kousek z irského hrabství, kde žiju. Konečně článek o Irsku! 

Animated GIF

Tramore je malá přímořská vesnička asi 30 minut busem (nově nám na tuhle linku přidali kůl double-deckery – takový ty dvoupatrový busy ala Anglie), kde je teda největší atrakcí pláž. I když na té se fakt málokdy někdo sluní (pokud v Irsku neuhodí vedra, což se děje jen jednou za pár let, bohužel). Nejen teda kvůli našemu krásnému počasí all year round (Proč se téhle části Irska prokrista říká Sunny South East!?), ale taky místní prostě preferují projíždět se tu na koních, venčit psi a surfovat.

Předtím, než budete pokračovat ve čtení článku si prosím pusťte tohle video, protože je to dokonalý soundtrack.

Tramore

Fajn, po pláži jste se teda prošli a co teď ptáte se? Hned u moře se na obřím parkovišti nachází spousta pouťových atrakcí od horské dráhy přes dům „hrůzy“ až po střelnici. Teda jenom od jara do konce léta. Takže pokud jste v Tramore během zimy, tak smůla. 

Vesnička je to sice malá, ale kromě pláže a poutě si můžete jít zahrát mini golf, projet se na koni, projít se po útesech třeba až k Metalmanovi, nebo k bývalým majákům (kam se chystám, slibuju!), navštívit japonské zahrady, nebo místní bazén .. 

barack obama wtf GIF
Bazén? What for?

Pamatuju si, že když jsem byla poprvé v Tramore, tak bylo hnusně a zataženo .. ale taky byla půlka listopadu. Proto mi v té době tohle místo nějak extra nepřirostlo k srdci. Řekla bych, že názor jsem změnila někdy loni na jaře, když jsem na konci března vyrazila do Tramore, na duny, nafotit ůvodní fotku (a po pláži se promenádovala jen v tričku. Jo. Na konci března). Jestli si všimnete toho pohoří v pozadí – to jsou Comeragh Mountains, které se táhnou napříč několika hrabstvími. A to bílý na nich je sníh, na konci března #zatomůžeKalousek

O asi měsíc později jsem do Tramore jela znovu s brazilskými známými a nafotila tam celkem nicely themed fotky (takový ty, co vypadaj, jak kdyby vypadly z tumblr). No a naposled jsem byla v Tramore minulý měsíc – což byl btw asi poslední krásnej den tady. Rozhodla jsem se proto s vámi podělit o spoustu fotek a tak nějak vám ukázat, jak taková přímořská vesnička na jihu Irska může vypadat.