ferris wheel
Co se mi honí hlavou,  Myšlenky

Někdy prostě jen potřebujete najít peníze. Třikrát. Za měsíc.

Dneska to měla být neděle jako každá jiná. Až na to, že jsem šla s kámoškou na místní žňový festival a zítra nemusím vstávat do práce. Docela vyhlídky, ha.

Festival ušel, byl v podstatě stejný jako každý rok – spousta stánků s jídlem a děsně moc lidí a dětí (všechny je podezřívám, že se do Waterfordu přestěhovali jen kvůli tomuto festivalu a aby mi tak otravovali život). 

Stejně jsem si nejvíc užila tu část, která byla v podstatě vyhraněná pro děti aka ohrada s koňmi, domácími zvířaty (Jedna holčička nadšeně křičela „Hele, mami, mají tady krávu! Krávu!“. I mean okay ..). Dokonce přivezli i želvu a sovy s dalším ptactvem. Mám pocit, že irské školy se jednou za čas neulevají v místním parku, aby okoukli dravé ptactvo. Well, jejich mínus.


„Hele, mami, mají tady krávu! Krávu!“


Jedna holčička u živé a docela znuděné krávy

Po festivalu jsme se vrátily ke kámošce domů a zkoukli To All The Boys I’ve Loved Before, což mi dost připomnělo 10 důvodů, proč tě nenávidím. Jinak je to milej film.

Domů jsem šla naladěna pozitivně, na vlně mého nynějšího playlistu (jo, pod článkem vám vnutím pár songů) a myslela si na svoje a ejhle! €10 na zemi! Ono se mi to jaksi stalo už potřetí za poslední měsíc, že jsem našla peníze na zemi .. ehm, Guinnessova kniho rekordů? (I když už asi nikdy netopnu těch sto euro, co jsem našla loni na prvního ledna .. ehm, ahoj PlayStatione). 

Fotky jsou znetvořeny Gutenbergem, tak se nebojte na ně kliknout pro lepší kvalitu 🙂


Já: To by stačilo, vesmíre. Já řekla osoba A a né osoba, co ani písmeno nemá.
Vesmír: Here, have some money instead.

Občas to vypadá, že si umím vybrat. Popravdě řečeno v posledních pár letech jsem spíš měla pocit, že si ze mě vesmír střílí a ještě občas ten pocit mívám (jako když čekám na zprávu od osoby A a místo toho mi napíše přesně ten člověk, co jsem fakt jako nechtěla..).

Co si ale budem vykládat, i tak malá častka jako €10 dokáže hned zlepšit náladu. Co si tak ale pamatuju, pokaždé, když mi ten složený barevný papírek přistál pod nosem, tak peníze byly to poslední na co jsem v tu dobu myslela a rozhodně jsem byla pozitivně naladěna … Jakože házím recept do ringu.

Ono se to stejně nakonec neodvíjí od peněz. Jasně, dělaj život jednodušší, můžeme si koupit věci, po kterých naše duše prahne a zážitky, abychom přežili další dny v nudné práce a tak. Není ale lepší si najít místo na zemi, kde se budeme cítit dobře, aniž bychom nutně museli utíkat z reality? Najít si naši vlastní malou realitku někde na téhle planetě (Pokud ovšem neděláte pro NASA.. Proč je můj default feeling, že ve vesmíru je líp? Jo a realitku jako bytí duše a ne firmu, co prodává domy .. #dobráčeštin). Ano, peníze přícházejte, nacházejme drobné náhodně na chodnících, ale pečujme o sebe i mimo tyto malé střípky štěstí, protože jak pravil klasik – štěstí je jen muška zlatá. A mušky nakonec vždycky uletí. Nebo umřou, že jo. Ale nebuďme morbidní #positiviteshit

Okej, začátek tak trochu Dua Lípa a refrén taky asi vykradlej, ale stejně je to boží songa #sorrynotsorry (BTW tohle je ta money songa)
LP je srdcovka – novej singl nemůžu než nedoporučit.

Leave a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..