Koncerty a Cony

Live: Sigrid to rozjela v 3 Areně

Norská princezna popu byla na mém koncertním bucket listu už od singlu Strangers. Sigrid sice v Irsku už několikrát hrála, ale buď to bylo v rámci fesťáku někde in the middle of nowhere nebo ve vyprodaném klubu. Musím se přiznat, že lístek na její koncert v 3 Areně jsem si koupila až někdy v létě – dlouho po tom, co byla tato zastávka oznámena.


No, nebudu vás nudit detaily, než se začnu rozplývat nad koncertem, tak chci jen připomenout, že Sigrid v březnu vydala album Sucker Punch a je fakt dost dobrý. Podle mě si tam každý najde něco. Jo a samotný klip k Sucker Punch je asi to nejlepší, co na internetu najdete. 11/10 would recommend.

Normálně stíhám i předkapely, ale koncert byl v pátek a já jela rovnou z práce. Bohužel ten den lilo jak z konve, a tak nápad si vzít Luas až k aréně měla i půlka Dublinu. Čekala jsem v dešti na zastávce několik spojů, protože tam bylo tolik lidí, že jsem se prostě do žádného vagónu nevlezla.

Tak jsem snad poprvé v historii chození na koncerty neviděla předkapelu. Myslím, že měla dokonce dvě. Za to jsem seděla uprostřed řady mezi maminkama a tatínkama s dětmi. Zatímco tatínek po mé pravici byl v pohodě a pro dceru všechno natáčel a fotil na mobil, maminka po mé levici na mě neustále koukala, jak kdybych jí zabila rodinu. Mezitím si stihla i kontrolovat pracovní emaily. Good for her.

Myslím, že už jen díky tomu přívětivému pohledu, co po mě při příchodu hodila, jsem naschvál fotila během koncertu o to víc. Anyways, Sigrid hrála asi hodinu a půl – standartní délka. Nehrála pouze písně z alba, ale také novou songu z filmu Aeronauts a také třeba starší kousky jako High Five.

Atmosféra byla úžasná, vyprodaná hala zpívala a tancovala. Během balad se nám Sigrid rozbrečela přímo na pódiu. Pak si všimla norské vlajky se jménem jejího města a rozbrečela se znovu.

Tak celkově působila dost mile a skromně, i když mezi písničkama neříkala pro mě nic nového. Její energie a radost ale byla nakažlivá. A pro samotnou zpěvačku to byl speciální večer – byl to její první vyprodaný koncert v tak velké hale. A nejspíš z toho měla fakt druhý Vánoce, protože po koncertě vyběhla zpátky na pódium a společně se zbytkem haly a svojí crew tancovala na Don’t Stop Believing. Sigrid sice nedala žádný přídavek, ale myslím, že tím spontánním blbnutím na pódiu to mnohým fans bohatě vynahradila.


Jako snad vždycky – pokud náhodou na Sigrid někde narazíte, tak si jí live určitě poslechněte. Je fakt skvělá.