Koncerty a Cony

Živě: Go_A málem zbourali Opium Live v Dublinu

Koncertní články jsou zpět yay! Pojďte se se mnou podívat na to, jak probíhal koncert ukrajinské kapely Go_A, kterou si můžete pamatovat z Eurovize 2021 s hitem Shum.


Kdo jsou Go_A?

Čtyřčlenná kapela pochází z různých koutů Ukrajiny a sami se kategorizují jako ukrajinská elektro folk kapela a to přesně můžete od jejich hudby očekávat. Pokud sledujete Eurovizi, tak jste Go_A poprvé slyšeli v roce 2020 s písní Solovey, se kterou měli reprezentovat Ukrajinu na Eurovizi. Ten rok se ale ESC nekonalo kvůli covidu. Další rok skupina přišla s písní Shum a skončila na 5. místě ve finále Eurovize.

Já je tedy znám už přes tři roky. Hodně moc mě baví jejich hudba, ta kombinace ukrajinštiny, folklóru a elektra je prostě boží.

Když oznámili zastávku v Dublinu v rámci Ukrainian magic tour, tak jsem věděla, že musím jít. V té době už měli venku další songu, Rusalochki, která se mi taky moc libí a já si to prostě nechtěla nechat ujít. Koncert měl být původně 20. října, ale kapela zůstala „vyset“ na Islandu, kvůli špatnému počasí jim zrušili lety do Irska a nemohli tak přiletět. Koncert byl odložen na neděli 3. prosince. Což byla skvělá zpráva, protože se nikomu nechtělo ven v takovém počasí a přidala se k nám ještě jedna kamarádka.

Mezitím jsme měly koncert Loreen (ano, letos jedu na ESC vlně), který byl taky samozřejmě skvělý. Mně se ale vrátila vášeň k focení živé hudby a pořídila jsem si nový menší foťák. Ten jsem si s sebou pak vzala na koncert Go_A a výsledné fotky můžete vidět v tomto článku.

Go_A hráli v dublinském klubu Opium Live. Ten se nachází na druhé straně Whelans, kde jsem byla na Alice Merton v roce 2019 (článek) a a před rokem na Wallis Bird. Všechny jsme tam byly poprvé, klub je asi tak velký jako hlavní sál v The Academy a má dokonce i balkón. My byly ale až skoro úplně vzadu pod balkónem, protože jsme přišly později. Před námi byly dva sloupy, co držely zmíněný balkón a taky asi dvě řady dvoumetrových mužů (i já jsem měla co dělat, abych viděla). A taky dráty ke zvuku, takže jsme se s kamarádkama musely docela hýbat, abychom vůbec něco viděly.

Jaký byl koncert?

Kapela neměla předskokana, což bylo moc fajn, protože jsem nějak byla jen v náladě na Go_A. Koncert začal o půl deváté a skončil někdy chvilku po desáté. Přídavek byla originální verze Shumu. Tou eurovizní koncert začal.

Setlist se skládal ze starších ale i nových písních, Go_A dali i cover Zombie od The Cranberries (ten ale hrají normálně, nebylo to kvůli Irsku). Koncert byl energetický, publikum povzbuzovalo kapelu tleskáním, vyskáním a dupáním (to poslední šlo nejen hodně slyšet, ale i cítit hihi). Frontmanka Monokate tohoto spojení využila a než jsme se nadály, tak jsme se smály jejím vtipům a hlavně skákaly jak zamlada při Nebo v dolonyakh a tančily při finální verzi Shumu (v kruhu, držením se za ruce s random lidmi z publika). Oboje mě málem zabilo haha ale stálo to za to.

Já teda přišla na koncert připravená, měla jsem naposlouchané všechny dostupné písničky ze setlistu na Spotify, takže kromě asi dvou jsem znala všechny a koncert si moc užila. Nicméně ta energie a skvělá atmosféra je prostě něco, v co člověk před začátkem koncertu může jen doufat. Jsem moc ráda, že jsem měla šanci začít Go_A živě. Jsou jednou z těch kapel, která zní stokrát lépe živě, než studiově a já si jen říkám jak super to muselo být na Eurovizi.


Disclaimer: Prosím vás, ne-repostujte moje fotky bez mého vědomí. Nemažte z nich moje logo (jeho neatraktivita má důvod). Klidně mi napište na Insta nebo na Facebook, bývám docela rozumná. Jakékoliv neoprávněné použití mých fotek bude stíháno.