Cestovní deníček,  Irsko

Víkendový cestovníček: Vyhlídková věž Avondale ve Wicklow

Tohle vás asi překvapí, ale Irsko dostalo svoji první vyhlídkovou věž teprve loni. Nachází se v hrabství Wicklow, jen kousek od místního pohoří. Já se tam s přáteli zajela podívat poslední sobotu v červenci (loňského roku hih).


Wicklow je hrabství složené převážně z hor. Tak kde jinde postavit vyhlídkovou věž, než s výhledem na hory. Teda, abychom si to ujasnili, ty hory nejsou nějak veliké (sorry, Irové), ale i přesto jsou moc fajn a hezky se na ně kouká.

Loni v létě jsme tu měli heatwave, ale zrovna ten den slunko nesvítilo, bylo zamračeno a dokonce si pamatuji, že při příjezdu pršelo. To mě prvně mrzelo, protože jsem si nebyla jistá jaká bude viditelnost, ale jak můžete vidět z fotek, tak to nakonec šlo.

V areálu/parku je restaurace a od ní vede dřevený chodník, který je 23 metrů nad zemí, právě ke zmiňované věži. V té je obchod se suvenýry a také kovová skluzavka, kterou se za poplatek na místě můžete sklouznout. Samotná věž má 38 metrů.

Bylo to poprvé, co jsem byla na vyhlídkové věži, tak nemůžu srovnávat, ale s přáteli jsem si to užila a určitě bych se tam někdy chtěla zase vrátit a pro změnu, když bude hezky, abych mohla porovnat výhled 🙂